Šiuo metu vyksyame tik į iškvietimus
9:00 - 18:00
+370 625 01281

Kas kiek laiko valyti kompiuterį?

Kas kiek laiko valyti kompiuterį? - Kompiuterių taškasKodėl reikia valyti kompiuterį?

Dulkės kompiuterio aušinmo sistemos viduje įtakoja kompiuterio darbinę temperatūrą. Užsikišęs aušintuvas praranda savo efektyvumą, todėl jis pradeda dirbti vis garsiau, tai ir yra pirmas požymis, jog jūsų kompiuteriui reikalinga specialisto pagalba. Kuo labiau kompiuteris perkais, tuo trumpiau tarnaus vieni ar kiti jo komponentai. Todėl būtina kompiuterius (tiek stacionarius, tiek nešiojamus) išvalyti. Atliekant valymo darbus taip pat rekomenduojama pakeisti ir termo pastą, kuri padidina temperatūros perdavimą į radiatorių (o jį ataušina ventiliatorius).

Kas kiek laiko valyti kompiuterį?

Vidutiniškai rekomenduojama valyti kompiuterį kas 1 metus. Tačiau trukmė priklauso nuo naudojimosi sąlygų, vartotojo įpročių ir vietos kur yra naudojamas kompiuteris. Pvz.: jei vartotojas naudojasi kompiuteriu lovoje, tikėtina, jog jis greičiau prisitraukas į save dulkių ir pūkelių.

Ar dulkės gali įtakotį kompiuterio spartą?

Taip. Šiuolaikiniai procesoriai pastebėję, kad jų temperatūra per didelė mažina savo taktinį dažnį siekdami išvengti pažeidimų. Kadangi sumažėja procesoriaus sparta, mažėja ir pats kompiuterio darbo našumas. Todėl atkreipkite dėmesį į aušintuvų triukšmo lygį, nelaukite kol kuris nors komponentas nustos veikti. Dulkių valymas kainuos nepalyginamai mažiau už dalių keitimą ir remonto darbus.

Atneškite savo kompiuterį pas mus, atliksime valymo darbus, pakonsultuosime.

Kompiuterių taškas