Šiuo metu vyksyame tik į iškvietimus
9:00 - 18:00
+370 625 01281

Ką daryti pasigavus virusą kompiuteryje?

Ką daryti pasigavus virusą kompiuteryje?Kas yra kompiuterinis virusas?

Turbūt bene kiekvienas kompiuterio vartotojas yra girdėjęs apie kompiuterinius virusus. Tačiau ne kiekvienas gali tiksliai paaiškinti kas jie yra ir kaip jie veikia kompiuteryje. Tai tėra kompiuterinė programa, gebanti save platinti įterpdama savo programinį kodą į kitus failus. Virusai veikia be vartotojo leidimo ir visada siekia vienaip ar kitaip pakenkti. Virusai skirstomi į kelias pagrindines kategorijas: reklaminiai (angl. adware), šnipinėjimo (angl. spyware), kirminai (angl. worms), Trojos arkliai (angl. trojans), išpirkos (angl. ransomware). Šiais laikais virusai įgauna ir kelių kategorijų savybes, todėl tampa dar pavojingesni.

Ką daryti pasigavus virusą kompiuteryje?

Nežinote ką daryti pasigavus virusą kompiuteryje? Nepanikuokite, nepulkite visko trinti iš eilės. Dauguma rimtų virusų stengiasi neišsiduoti ir veikti tyliai, jei pastebėjote savaime atsidarančias reklamas, sulėtėjusį kompiuterio darbą, iššokančius pranešimus apie įvairias klaidas ko gero susidūrėte su paprastesniu virusu. Tokie virusai nėra patys grėsmingiausi, tačiau erzinantys.

  • Pirmas žingsnis: pasirūpinkite savo svarbiausiais duomenimis. Pasidarykite jų kopijas. Net jei virusas ir persikels kartu su duomenimis, vėliau bus galima jį neutralizuoti, svarbiausia neprarasti svarbių duomenų.
  • Antras žingsnis: neutralizuokite grėsmę. Atsisiųskite šiuos įrankius ir paleiskite skenavimus. Kartais vienas įrankis aptinka ką praleido kitas, taip padidindami šansus išvalyti kenkėjus iš kompiuterio. Keli populiarūs nemokami įrankiai: ESET Scan, Spybot ir Anti-Malware.
  • Trečias žingsnis: pasirūpinkite tinkama ilgalaike apsauga. Jei nesate įdiegę jokios antivirusinės programos rekomenduojame įsidiegti. Vienos populiariausių mokamų programų Bitdefender, Kaspersky, ESET, Webroot ir kt.
  • Ketvirtas žingsnis: įsitikinkite ar tikrai pašalinote kenkėjus iš kompiuterio. Pabandykite perkrauti kompiuterį, prisijungi prie interneto, stebėkite kompiuterio darbą. Patikimiausias būdas pilnai išvalyti -operacinės sistemos perrašymas.

Kaip virusai patenka į kompiuterį ir kaip to išvengti ateityje?

Dažniausiai virusai patenka su atsiųstomis nelegaliomis programomis ar žaidimais. Taip pat gauti virusą galima ir lankantis neaiškios kilmės svetainėse. Nepamirškite ir apie Facebook, Skype ar el. paštais plintančiais virusais, stenkitės neatidarinėti atsiųstų nuorodų. Atminkite, net ir geriausios antivirusinės programos negali visiškai apsaugoti sistemos. Elkitės internete atsakingai, tai yra pirmasis ir pagrindinis gynybos mechanizmas.

Niekaip nepavyksta atsikratyti viruso ar norite įsigyti antivirusinę programą? Užsukite pas mus, pasistengsime padėti.

Kompiuterių taškas